hír
Péntektől vasárnap estig ingyenesen megtekinthető hat remek magyar animáció a Nemzeti Filmintézet streaming oldalán, a Filmión a magyar kultúra…
továbbhír
Március 1-jéig szabadon elérhető a Soós Imre főszereplésével készült Lúdas Matyi. amely az első teljes egészében színes magyar film volt. Fazekas…
továbbhír
Ötlemezes, extrákkal teli díszdobozban jelent meg a 90 éve született Dargay Attila négy egészestés mozifilmjének felújított változata.
továbbmagazin
Március 15-ről általában ugyanazok a képek ugranak be mindenkinek: kokárda, Himnusz, huszárok díszes mentében, Petőfi szobor és Pilvax kávéház. Mi…
továbbhír
A Magyar Nemzeti Filmarchívum – ebben az évben – megkezdte a nemzeti filmvagyon részét képező (1948-89 között készült) magyar filmek DVD-n történő…
továbbhír
A repülés történetéről lehet olvasni az American Cinematographer-ben, márciusban rendezik meg az első Los Angeles-i Magyar Dokumentum- és Rövidfilm…
továbbfilmrészletek
Ludas Matyi története a reformkorban játszódik. Döbrögi elkoboztatta a vásárban Matyi libáit és megverette őt. A legény móresre akarja tanítani a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéElle Driver / Kill Bill 2